gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: за неоформлення трудових відносин підприємцю доведеться сплатити штраф

07 серпня 2018

Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області при здійсненні інспекційного відвідування фізичної – особи підприємця встановлено факти використання незадекларованої праці трьох робітників.

На території покинутої ферми виявлено функціонуючі засоби (бочки) по випалюванню деревного вугілля. До обов’язків працівників, які обслуговували бочки,  входило перевезення деревини з лісу, її завантаження і випалювання в бочках та розвантаження вугілля з бочок. Робітники пояснили інспекторам праці, що між ними і роботодавцем існувала усна домовленість щодо оплати праці. Вони працювали з 08:00 год. по 17:00 год., заробітну плату отримували щоденно готівкою у розмірі від 300 до 500 грн.

Документів, які б підтверджували оформлення трудових відносин з працівниками, роботодавцем не надано. Отже, підприємцем порушено вимоги статей 21 та 24 КЗпП України.

За фактичний допуск працівників до роботи без укладення трудових договорів посадовими особами Управління винесено постанову про накладення штрафу у розмірі понад 335 тисяч гривень.