gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: з майбутніми роботодавцями та найманими працівниками проведено семінар

14 червня 2019

На базі Голопристанського міськрайонного центра зайнятості головний державний інспектор праці, спільно з начальником Голопристанського відділу обслуговування громадян «сервісного центру» ГУ ПФУ в Херсонській області, взяла участь у семінарі на тему: «Легальна зайнятість».

Основною метою семінару було роз’яснити майбутнім роботодавцям та найманим працівникам про переваги оформлення трудових відносин відповідно до норм чинного законодавства, оскільки це гарантує державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасну легальну заробітну плату.

В ході заходу інспектор з праці повідомила присутнім, що забороняється використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

«Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На сьогодні це становить 125 190 грн», – наголосила фахівець.

Разом з тим, інспектор з праці зазначила: «Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені! До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію».