gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: на засіданні колегії проаналізовано результати заходів щодо оформлення трудових відносин

24 липня 2018

На засіданні колегії, яке відбулось у Херсонській обласній державній адміністрації, заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Володимир Бондарчук поінформував, що за І півріччя 2018 року фахівцями Головного управління здійснено 360 заходів контролю з питань додержання законодавства про працю. Під час інспекційних відвідувань виявлено 105 суб’єктів господарювання, які використовували найману працю 441 працівника без належного оформлення трудових відносин.

За порушення трудового законодавства застосовано фінансові санкції на загальну суму понад 13 мільйонів гривень. Зокрема, за фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудових договорів на роботодавців накладено штрафи у розмірі майже 11 мільйонів гривень.

Крім того, з метою попередження порушень законодавства про працю фахівцями Головного управління проведено 649 інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо легалізації зайнятості для роботодавців та працівників.

За результатами інформаційних та контрольних заходів трудові договори укладено майже з 4 тисячами працівниками.

Володимир Бондарчук підкреслив, що пріоритетним у роботі є легалізація трудових відносин та детінізація доходів. З метою визначення напрямів роботи з цих питань розроблено паспорт неформальної зайнятості та план дій щодо подолання незадекларованої праці у регіоні.