Харківським окружним адміністративним судом було підтримано правову позицію ГУ Держпраці у Харківській області

Наприкінці 2018 року Головне управління Держпраці у Харківській області здійснило захід державного контролю у формі інспекційного відвідування щодо дотримання суб’єктом господарювання, діяльність якого пов’язана з розповсюдженням білетів лотерей державного оператора, на предмет офіційного працевлаштування працівників.

Під час проведення інспекційного відвідування були встановлені порушення частини 1 та 3 статті 24 КЗпП України, а саме працівників фактично було допущено до роботи без укладення трудового договору – 29 осіб впродовж 2018 року працювали без оформлення.

Не погодившись з результатами інспекційного відвідування, суб’єкт господарювання звернувся до суду про скасування результатів заходу контролю, свою правову позицію аргументував тим, що між позивачем та особами укладені договори на розповсюдження державних лотерей.

В силу того, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та суб’єктами господарювання.

Харківський окружний адміністративний суд у повній мірі підтримав правову позицію Управління Держпраці та визнав договори на розповсюдження державних лотерей – підміною трудових відносин.

Суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі більше ніж три мільйони гривень до Державного бюджету.

Translate »