Харківщина: засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

У Харкові відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка. Від ГУ  Держпраці у Харківській області на засіданні були присутні начальник ГУ Володимир Рожанський та заступник начальника Олена Петренко.

«Погашення заборгованості із заробітної плати є пріоритетним питанням при реалізації державної соціальної політики обласною адміністрацією. В Харківській області скоординована робота всіх державних органів, які мають контролюючі функції щодо своєчасної виплати заробітної плати. Налагоджено співпрацю з ГУ Держпраці, ГУ Нацполіції, територіальним управлінням юстиції, обласними об’єднаннями профспілок та роботодавців. Однак борги на підприємствах області продовжують накопичуватися. Найбільшими боржниками залишаються державні підприємства», – зазначив Михайло Черняк.

Серед  головних боржників регіону є КП «Харківські теплові мережі», ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство «ХАЗ».

Проблема полягає не лише в тому, що робітники заводу не отримують заробітну плату, а в тому, що їм не нараховують стаж за роки простою підприємства, що впливає на нарахування пенсії. Управлінням розвитку промисловості ХОДА направляються листи до ДК «Укроборонпром» та відповідних органів влади з пропозиціями щодо вирішення цих питань.

Начальник Управління Держпраці Володимир Рожанський у своїй промові наголосив: «Заборгованість із заробітної плати є гострою соціальною проблемою, яка потребує негайного вирішення. Наше завдання – забезпечення дотримання трудового законодавства керівниками підприємств, які безвідповідально ставляться до своїх обов’язків».

Всього по Харківській області станом на 1 серпня 2019 року 58 підприємств-боржників, з них:

  • 25 – економічно активні;
  • 19 – підприємства-банкрути;
  • 14 – економічно неактивні.

Загальна сума боргу на 1 серпня 2019 року за даними ГУ статистики становить 345,0 млн гривень (в порівнянні з 1 грудня 2018 року заборгованість зросла на 69,9 млн гривень).

Управлінням Держпраці системно проводяться перевірки підприємств, де має місце заборгованість із заробітної плати. Протягом січня-серпня 2019 року проведено 48 інспекційних відвідувань на 36 підприємствах, на яких має місце заборгованість із виплати заробітної плати. За результатами заходів державного нагляду (контролю) погашена заборгованість на загальну суму 14,3 млн гривень.

Підбиваючи підсумки наради, заступник голови ХОДА Михайло Черняк нагадав керівникам підприємств-боржників про можливість притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення термінів виплати заробітної плати.

Translate »