gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківщина: у рамках соціального партнерства ГУ Держпраці проведено семінари для роботодавців області

08 листопада 2019

Фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області в Консалтинговому центрі Харківського міського центру зайнятості для 9 підприємців, які розпочинають власну справу, проведені консультації щодо додержання законодавства про працю та гігієну праці.

Під час семінару приватних підприємців цікавили питання офіційного оформлення трудових відносин. Фахівці Держпраці зосередили увагу підприємців на необхідності легалізації трудових відносин, недопущенні працівників до виконання роботи без належного її оформлення, недопущенні фактів підміни фактично існуючих трудових відносин роботодавців з найманими працівниками договорами цивільно-правового характеру, а особливу увагу –  на відповідальності та наслідках використання незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців.

Також були розглянуті питання організації робочого процесу та забезпечення належних умов праці. Інспектори Держпраці наголосили на обов’язковості проходження медичного огляду працівниками, які працюють у шкідливих умовах праці та/або виконують певний характер здійснюваної роботи.

Завдяки заходу присутні мали змогу отримати практичні поради від фахівців Головного Управління у застосуванні законодавства про працю та санітарного законодавства з розділу гігієни праці.