Івано-Франківськ: на колегії йшлося про взаємодію Держпраці та Пенсійного фонду України в питанні детінізації заробітної плати

Начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло взяв участь у роботі колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Одним із основних питань, розглянутих на колегії, стало виявлення випадків використання незадекларованої праці.

«Виявлення ознак використання праці неоформлених працівників та виплата заробітної плати «в конверті» знаходяться на постійному контролі не лише Держпраці, а й в інших контролюючих органах. Сьогодні необхідний більш глибокий підхід до даної проблеми та проведення детального аналізу причин звільнення працівників в розрізі галузей», – наголосив Ігор Росипайло.

Впродовж січня-червня 2018 року Управлінням Держпраці отримано інформацію від ПФУ щодо 1182 випадків порушення роботодавцями законодавства про працю. За результатами 178 інспекційних відвідувань, проведених на підставі інформації ПФУ, у 170 роботодавців виявлені порушення трудового законодавства та винесені постанови про накладення штрафів на загальну суму 3,5 млн. грн. Крім того, Управлінням проведено 653 інформаційно-роз’яснювальних заходи та 101 семінар-нараду, спрямованих на забезпечення легалізації трудових відносин і детінізації доходів.

Учасники колегії домовились про подальшу плідну співпрацю управлінь Держпраці та ПФУ, спрямовану на реалізацію заходів щодо виявлення фактів недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Translate »