Івано-Франківськ: інтрев’ю начальника Управління Держпраці Ігоря Росипайла журналістам обласного телебачення “Галичина” щодо заборгованості із виплати заробітної плати в області

Начальник Управління Ігор Росипайло зустрівся з журналістами ОТБ «Галичина» та обговорили питання заборгованості з виплати заробітної плати в області.

«Питання своєчасності виплати заробітної плати знаходиться на особливому та постійному контролі в Управлінні Держпраці в Івано-Франківській області», – наголосив Ігор Росипайло.

Протягом січня-вересня 2018 року проведено 25 інспекційних відвідувань на  підприємствах – боржниках, з них 18 відвідувань проведено за зверненнями працівників, які звертались з приводу невиплати їм  заробітної плати, і 3 інспекційних відвідування проведені за інформацією реєстру підприємств, установ, організацій, що мають заборгованість із заробітної плати у Івано-Франківській області, наданої Івано-Франківською ОДА та 4 за дорученням Держпраці.

На посадових осіб, які допустили порушення щодо несвоєчасної виплати заробітної плати складено та передано до суду 6 протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП та 6 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 188-6 КУпАП. Одночасно на усунення виявлених порушень керівникам підприємств внесено 25 приписів. Матеріали 15 відвідувань підприємств-боржників за фактами невиплати заробітної плати передано до правоохоронних органів для притягнення порушників до кримінальної відповідальності за ознаками статті 175 Кримінального кодексу України.

За результатами проведеного МОЗ України аналізу забезпеченості місцевих бюджетів на 2018 рік фондом оплати праці комунальних закладів охорони здоров’я виявлено дефіцит коштів для закладів Івано-Франківської області в сумі 326,6 млн. грн. Вже на сьогоднішній день існує заборгованість із виплати заробітної плати у закладах охорони здоров’я в Рогатинському, Косівському та Богородчанському районах.

«Варто відмітити те, що на виконання приписів державних інспекторів за січень-вересень 2018 року погашено заборгованість із виплати заробітної плати  7726 працівникам на загальну суму 20322,4 тис. гривень» – зазначив начальник Управління.

Translate »