Інспектори праці ОТГ Рівненщини працюватимуть активніше завдяки навчанню в Управлінні Держпраці

Методичну допомогу постійно надають колегам з органів місцевого самоврядування інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області. Особливо такої підтримки потребують новопризначені фахівці, які ще тільки починають виконувати  інспекційні обов’язки. Для активізації їх роботи, поглиблення знань та обміну досвідом в Управлінні Держпраці організували семінар.

Передумовою навчального заходу також стало окреме доручення голови Держпраці від 27.02.2019 року стосовно здійснення органами місцевого самоврядування державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначеними частиною 3 статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

У семінарі взяли участь інспектори праці Рівненської, Дубенської міських рад, Радивилівської, Деражненської, Мирогощанської, Малолюбашанської, Олександрійської, Млинівської ОТГ. Їх активність у запитаннях показала, що тема є потрібною і актуальною. Відповіді та роз’яснення надали завідувач сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Маргарита Захарчук, головні державні інспектори сектору Людмила Поліщук. Олександр Біловол.

Маргарита Захарчук зауважила на невпевненості інспекторів ОМС у виконанні повноважень. Зокрема, про це свідчить аналіз нагляду за 2018 рік та січень-лютий 2019 року. Зокрема, в лютому 2019 року інспектори ОМС здійснили лише 3 інспекційні відвідування суб’єктів господарювання та 7 інформаційних відвідувань. За результатами інспекційних відвідувань складено 3 акти, керівникам вручено 2 приписи з вимогою усунути виявлені порушення законодавства про працю та складено і скеровано на розгляд до суду 2 протоколи про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 41 КУпАП. Також складено 1 акт про неможливість проведення  інспекційного відвідування. Окрім того, прийнято 3 рішення про накладення фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України на 2 суб’єкти господарювання.

Щоб поглибити знання, на семінарі ретельно роз’яснили процедури інспекційного та інформаційного відвідувань. На конкретних прикладах обговорили механізм інформаційного відвідування, яке проводять відповідно до п. 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295. Зокрема, у п.33 вказано: Інспектор праці самостійно приймає рішення про необхідність відвідування роботодавця з метою інформування його та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.

Також на семінарі йшлося про складання звітності. Про методичні вимоги до звітів, види інформації розповіла слухачам головний спеціаліст відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Тетяна Шевчук.

На семінарі домовилися про постійне методичне кураторство. Практика участі інспекторів Держпраці у заходах контролю та превенції, проведених органами місцевого самоврядування, триватиме  надалі.

Translate »