gov.ua Державні сайти України
Пошук

В Італії обговорено трудові права працівників із «нестандартними» трудовими відносинами

18 травня 2016

Group_photoСьогодні безліч людей працює не за «стандартної» форми трудових відносин. Це і робота за домовленістю, і робота в певний проміжок часу, і праця вдома, поєднання сімейних обов’язків та роботи.  Маючи певні свої привілеї, люди, які працюють за нестандартних умов, на жаль, обмежені у соціальному захисті. Жінки, молоді працівники та мігранти часто опиняються в зоні ризику.

Проблеми розвитку нових форм трудових відносин та гідної праці обговорювалися підчас навчального курсу Міжнародної організації праці у місті Турин (Італійська республіка).  Голова Держпраці Роман Тарасович Чернега представив Службу та державу, взявши участь у цьому навчальному курсі. Даний захід дав можливість не тільки обмінятися досвідом та практичними досягненнями, щодо забезпечення трудових прав працівників з «нестандартними» трудовими відносинами, а й отримати міжнародні досягнення з питань підвищення трудових прав та соціального захисту працівників.

Під час заходу із представниками роботодавців, профспілок та урядів країн світу обговорювалися:

  1. Особливості сучасних трудових відносин.
  2. Європейські модулі зайнятості та трудових відносин.
  3. Досягнення у законодавстві ЄС з питань праці
  4. Стратегічне планування та формування європейських стандартів праці
  5. Головні політичні дискусії та законодавчі зміни, що стосуються захисту працівників із «нестандартними» трудовими відносинами на міжнародному та регіональному рівнях.

За участю у навчальному курсі українська делегація, до якої також ввійшли представники Федерації роботодавців України і Федерації профспілок України налагодила контакти із представниками профспілок, роботодавців та урядових організацій світу.

Захід дав змогу отримати знання, які знадобляться для підняття міжнародного іміджу України, захисту її національних інтересів у сфері безпеки та гігієни праці та розвитку міжнародних відносин у цій сфері.

 

Коротка інформаційна довідка для працівників за «нестандартних» трудових відносин.

У «нестандартних» трудових відносинах перебувають люди, які працюють неповний робочий день, хатні працівники, агентства із працевлаштування (аутсорсинг і аутстафф).

  1. Для таких працівників пропонується керуватися міжнародними трудовими нормами, прийнятими Міжнародною організацією праці (МОП).
  2. У 1994 році МОП прийняла Конвенцію №175 «Про роботу в умовах неповного робочого часу» та Рекомендацію №182 «Про роботу в умовах неповного робочого часу», щодо трудових норм працівників з нестандартними трудовими відносинами.
  3. У 2006 році прийнято Рекомендацію №198, яка регулюють зазначені трудові відносини.
  4. У 2011 році прийнято нову Конвенцію №189 і нову Рекомендацію № 201 щодо хатніх працівників.