gov.ua Державні сайти України
Пошук

В яких випадках виплачується вихідна допомога при звільненні?

Умови надання та розмір вихідної допомоги в разі припинення трудового договору визначено статтею 44 Кодексу законів про працю України.

Розмір вихідної допомоги може залежати від колективного чи трудового договору, але бути не меншим, ніж це передбачено законодавством.

Звільненим особам виплачується вихідна допомога в таких розмірах:

  • не менше середнього місячного заробітку – через зміну в організації виробництва, недостатньої кваліфікації, через відмову працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством;
  • у розмірі двох мінімальних заробітних плат – у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ст.36 КЗпП України);
  • не менше тримісячного середнього заробітку – у разі звільнення працівника внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (ст. 38, 39 КЗпП України);
  • не менше ніж шестимісячний середній заробіток – у разі припинення трудового договору з посадовою особу через порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, з питань видачі документів дозвільного характеру або у сфері надання адміністративних послуг, передбачених ст. 166-10, 166-12, 188-44 КпАП.