gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чи можна звільнити працівника за ініціативою роботодавця у період його тимчасової непрацездатності?

Ні. Роботодавцю за своєю ініціативою забороняється звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Виключення становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез’явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності (ч. 4 ст. 40 КЗпП України).