Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області перевіряють стан охорони праці об’єктів соціальної-культурної сфери області

Фахівцями управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області систематично здійснюються планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання щодо стану охорони праці на об’єктах з масовим перебуванням людей.

З початку 2018 року фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відповідно до плану роботи на 2018 рік перевірено понад 60 об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема лікувально-профілактичні, торгівельно-розважальні та заклади освіти.

Під час проведення перевірок зазначених об’єктів виявлено низку порушень законодавства про охорону праці: не проведено навчання з питань охорони праці; не заземлено комп’ютери; відсутні акти опосвідчення електроустановок споживачів, котлів низького тиску; порушуються терміни проведення інструктажу з питань охорони праці та інші.

Установлено, що у 50 % суб’єктів господарювання не проводиться передрейсове медичне обстеження водіїв та технічний огляд транспортного засобу.

Стосовно медичних закладів: майже у 30 % відсутнє технічне опосвідчення парових стерилізаторів і майже у 40 % не заземлено медичне обладнання.

У 30 % перевірених закладів освіти не проводиться технічне опосвідчення ліфтів.

За результатами проведених планових та позапланових заходів складено акти та винесено приписи щодо усунення виявлених порушень. Посадові особи, які допустили порушення законодавства про охорону праці, притягнуті до адміністративної відповідальності.

Наразі перевірки тривають. Перелік об’єктів з масовим перебуванням людей, на яких здійснено позапланові заходи державного нагляду (контролю) у сфері охорони праці, систематично оновлюється на офіційному сайті Головного управління (http://www.dp.dsp.gov.ua).

У рамках профілактичної роботи та з метою зменшення кількості випадків виробничого травматизму у закладах освіти заступником начальника відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Ганною Решетніковою проведено семінари-наради з керівниками, педагогічним складом, а також зі студентами та слухачами вищих навчальних закладів, на яких обговорено актуальні питання стану охорони праці у закладах освіти Дніпропетровської області.

Translate »