Фахівці Держпраці відновили соціальні та трудові права призваного на військову службу працівника

Під час інспекційного відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «Техно-Нафто-Газ» державні інспектори відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановили порушення соціальних та трудових прав мобілізованого на строкову військову службу працівника. Підприємство здійснює діяльність у місті Чернівцях.

Працівника даного підприємства (оператора АЗС),  призваного на строкову військову службу до лав Збройних Сил України, роботодавець звільнив з роботи, виплативши йому компенсацію за невикористану відпустку та вихідну допомогу у розмірі двохмісячної середньої заробітної плати.

Звільнивши працівника, роботодавець грубо порушив норми статті 119 Кодексу Законів про працю України, відповідно до якої «за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову”.

За дане порушення штрафна санкція, накладена на підприємство «Техно-Нафто-Газ» посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області,  становила 37 320  гривень, тобто десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Держпраці застерігає роботодавців від порушення ними соціальних та трудових прав мобілізованих і призваних  на строкову  військову службу працівників.

Translate »