Екологічна безпека в охороні праці від фахівців гірничого нагляду ГУ Держпраці у Харківській області

Екологічна безпека в охороні праці передбачає дотримання працівником норм і правил техніки безпеки. Особливо це стосується шкідливих виробництв. Так інспекторами відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Харківській області були проведені перевірки на ТОВ «Технокварц»(Жихарське родовище будівельного піску), ПАТ «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат», ПП «ЛНВ», ТОВ НВФ «Бархан» щодо дотримання вимог охорони праці та уникнення виробничого травматизму.

На таких виробництвах, де виникає небезпечна концентрація хімічних сполук або мікроорганізмів в повітрі (загазованість або задимленість) та можуть застосовуватися токсичні речовини, працівники повинні бути захищені засобами індивідуального захисту органів дихання та зору (респіратори, окуляри, протигази, маски), рукавичками та спецодягом, мати спеціальний допуск до проведення даних видів робіт. Також в ході перевірок фахівці ГУ Держпраці у Харківській області довели, що важливими умовами забезпечення безпеки в процесі праці є рівень підготовки працівників (знання, вміння, досвід роботи, готовність до позаштатних ситуацій), дотримання ними правил техніки безпеки.

Так, у разі систематичного і тривалого впливу на людину шкідливих факторів (отруйних речовин, психологічних навантажень, електромагнітного поля, радіаційного фону, несприятливих температур тощо) може статися накопичення цих речовин в організмі людини. У таких випадках існує небезпека виникнення професійних захворювань або зниження працездатності. З метою профілактики цих процесів і для зниження впливу шкідливих чинників працівникові можуть надаватися посилене харчування (молочні та калорійні продукти), скорочений робочий день, подовжену відпустку, скорочений трудовий стаж (вихід на пенсію на пільгових умовах), забезпечення реабілітації у відомчих лікувально-профілактичних установах.

Крім того кожен працівник повинен мати чітке уявлення про свою соціальну захищеність в разі виробничої травми або професійного захворювання. У цьому питанні велика роль відводиться семінарам, превентивним заходам від фахівців Головного управління Держпраці у Харківській області, які періодично проводяться для керівників та працівників підприємств і організацій.

Translate »