Дніпропетровщина: Завершено спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку на підприємстві “МАКСІПРОМ ГРУП”

Комісія, утворена Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався у місті Покров на підприємстві “МАКСІПРОМ ГРУП” з машиністом насосних установок.

До складу комісії, окрім фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, увійшли представники Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській обл., Управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської міської ради, профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України в Дніпропетровській області, відділу охорони праці ТОВ «МАКСІПРОМ ГРУП» і ПАТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК».

Встановлено, що 01 жовтня 2017 року машиніст насосних установок дільниці магнітної сепарації 1 ТОВ «МАКСІПРОМ ГРУП», зайнятий перекачуванням шламів, в порушення вимог технологічної інструкції машиніста насосних установок завалочного відділення (ДМС 1) та карти безпеки на виконання робіт з технологічного обслуговування стрічкового конвеєру вирішив прибрати просипи шламів у небезпечній зоні підконвеєрного простору. Знявши тросик аварійної зупинки та огородження, він потрапив в небезпечну зону при працюючому конвеєрі, внаслідок чого отримав травми, не сумісні з життям.

Причинами нещасного випадку визнано: порушення технологічного процесу, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків. Випадок визнано таким, що пов`язаний із виробництвом, і взято на облік ТОВ «МАКСІПРОМ ГРУП». Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Комісією зі спеціального розслідування запропоновано низку заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку.

Держпраці нагадує керівникам та працівникам підприємств про необхідність дотримання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Translate »