Для учнів шкіл та професійно-технічних училищ Полтавщини інспектори Держпраці проводять семінари, присвячені Дню охорони праці

У рамках місячника охорони праці головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Полтавській області Віктор Гладенький зустрівся з учнями горішньоплавнівського вищого гірничо-будівельного училища та кременчуцького ПТУ №26.

Під час спілкування з майбутніми працівниками підприємств, інспектор проінформував їх, що цьогоріч День охорони праці в Україні проходить під девізом “Безпечне та здорове майбутнє праці”, і пов’язана ця гуманна акція із новими викликами та змінами у сфері праці, обумовленими розвитком технологій, а також демографічними, глобалізаційними та кліматичними чинниками. Також фахівець повідомив, що цього року Міжнародна організація праці (МОП), яку було засновано для підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю й безробіттям, заборони використання дитячої праці, відзначає своє 100-річчя. Саме тому цьогорічний День охорони праці організація планує присвятити аналізу своєї сторічної діяльності, спрямованої на поліпшення рівня охорони праці. У майбутньому ж МОП планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.

Також Віктор Гладенький ознайомив учнів училищ зі статистичними даними Міжнародної організації праці щодо виробничого травматизму та професійної захворюваності. Так, щороку стається близько 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці більше трьох днів, і близько 160 мільйонів випадків захворювань без смертельного наслідку. За даними організації у результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві кожного дня у світі помирає близько 5 000 осіб, а за рік – від 2 до 2,3 мільйонів працівників.

Наприкінці зустрічі інспектор звернув увагу молодих людей на важливість дотримання кожним працівником норм та правил з охорони праці. Він навів приклади нещасних випадків, які сталися на підприємствах Полтавської області, проаналізував причини та обставини трагедій, вказав на можливі шляхи їх запобігання та закликав майбутніх працівників  бути свідомими та берегти своє життя та життя інших людей.

Translate »