gov.ua Державні сайти України
Пошук

Для аграріїв Одещини відбувся виїзний семінар з охорони праці

26 вересня 2019

На Одещині у Ренійській райдержадміністрації за ініціативи ГУ Держпраці в Одеській області проведено виїзний семінар-навчання з керівниками, посадовими особами та спеціалістами сільгосппідприємств Ренійського району.

Зібралися більш 30 керівників та фахівців сільгосппідприємств, кооперативів, фермерських господарств.

Захід відкрив головний державний інспектор Ізмаїльського відділу нагляду в промисловості ГУ Держпраці в Одеській області Іван  Ротань. Він зосередив увагу присутніх на наступних питаннях:

  1. Новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р.№377 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».
  2. Порядок надання Держпраці дозволів Дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» від 11.07.2011 р.№1107 із змінами від 10.04.2019 р., постанова №330.

Викладачі Державного професійно-технічного навчального закладу «Одеський державний центр професійного навчання працівників переробної промисловості» провели навчання працівників сільгосппідприємств Ренійського району за темами:

«Охорона праці посадових осіб», «Правила охорони праці в сільськогосподарському виробництві»; «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

По закінченні навчання слухачі складали тести з питань охорони праці, щоб одержати відповідні Посвідчення з охорони праці та безпеки життєдіяльності в сільськогосподарському виробництві, Довідку щодо проходження навчання з «Правил  безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

Під час заходу щодо останніх змін трудового законодавства інформував присутніх старший інспектор ГУ Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін: про набрання чинності  з 30 серпня нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р.  №823, повідомив про прийняття 14 травня нової  Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки тощо.

Подібні виїзні семінари проводяться за потребою районів Одеської області та Управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації.