gov.ua Державні сайти України
Пошук

Держпраці ініціює включення до загальної концепції розвитку АПК створення належних умов праці для співробітників сільського господарства

18 лютого 2016

   Семинар АПК 2 450Проблеми охорони праці в сільському господарстві необхідно вирішувати системно. Про це під час другої сесії Міжнародного Семінару «Охорона праці в аграрному секторі України: виклики і нові можливості для розвитку», який проводився Європейським банком реконструкції та розвитку спільно з Державною службою України з питань праці, заявив Голова Держпраці Роман Чернега.

   «Проблеми, що існують з охороною праці в сільському господарстві, перш за все, пов’язані з тим, що немає системності у їх вирішені. Міністерство аграрної політики і продовольства розробило загальну концепцію розвитку АПК. У свою чергу, Держпраці подала пропозиції щодо включення до цієї концепції пріоритету створення належних умов праці для працівників сільського господарства для збереження їх здоров’я та життя. Це сприятиме вирішенню  ряду питань пов’язаних з охороною праці на робочому місці, а також продемонструє нашим міжнародним партнерам комплексний підхід до подолання проблем травматизму в цій галузі», – розповів Голова Держпраці.

   За словами Романа Чернеги, Державна служба з питань праці також надасть Міністерству освіти і науки пропозиції щодо відновлення навчальних програм з охорони праці в професійно-технічних училищах, які готують майбутніх фахівців у сільському господарстві.

   Зазначимо, що участь у 2 сесії взяли представники Міжнародної Організації Праці, Європейського агентства з безпеки праці та охорони здоров’я, роботодавців України, профспілок, сільськогосподарського бізнесу.

   Основна увага на семінарі приділялася заходам техніки безпеки й охорони праці, які необхідно вживати для зниження ризиків, пов’язаних із типовими чинниками небезпеки, що є причиною численних травм працівників.

   Також були обговоренні показники з охорони праці в сільськогосподарському секторі України, розглянута статистика виробничого травматизму в Україні та ЄС, роль наглядових органів з питань охорони праці на рівні компаній.

   У підсумку семінару учасники діалогу домовилися про плідну співпрацю, обмін досвідом, а також підтвердили, що стратегія охорони праці у сільському господарстві – це робота над зменшенням травматизму і смертністю у цій галузі.

Семинар АПК 2 018