Чи набуває чинності наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 20.08.2002 № 409 «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів» у зв’язку з набранням чинності розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади», яким, крім іншого, скасовано наказ Державного комітету з нагляду за охороною праці від 18.06.2007 № 132 «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів»?

Відповідно до пункту 32 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2005 № 870, визнання таким, що втратив чинність, акта Кабінету Міністрів України чи його скасування не поновлює дію актів, які визнані ним такими, що втратили чинність, чи які скасовані таким актом. Дія акта Кабінету Міністрів України поновлюється шляхом прийняття відповідного акта або із зазначенням в тексті акта про визнання таким, що втратив чинність, акта Кабінету Міністрів України чи про його скасування.

Отже, за аналогією, скасування наказу Державного комітету з нагляду за охороною праці від 18.06.2007 № 132 розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р не поновлює дію наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 20.08.2002 № 409, якщо про таке поновлення дії акта прямо не зазначено у самому розпорядженні Уряду.

Translate »