gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернівецька область: потенційним шукачам роботи роз’яснено найактуальніші питання легального працевлаштування

11 січня 2020

Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує здійснювати активну інформаційну кампанію в регіоні, направлену на подолання незадекларованої зайнятості.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці Юрій Колодченко взяв участь в інформаційному семінарі, організованому у Вижницькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Учасниками заходу стали потенційні шукачі роботи у Вижницькому районі.

Фахівець Держпраці акцентував у своєму виступі, найперше, на тому, що лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.

«Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати, низки інших виплат – лікарняних, відпускних, допомоги у разі настання безробіття,  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у разі настання нещасного випадку на виробництві і таке інше.

Неоформлений належним чином працівник  втрачає трудовий та страховий стаж у перспективі нарахування пенсійних виплат», – підкреслив у виступі Юрій Колодченко.

Посадовець детально роз’яснив всю небезпеку нелегального працевлаштування, оскільки така праця не тільки обмежує можливості громади щодо підвищення рівня соціального забезпечення, але й створює недобросовісну конкуренцію для тих суб’єктів господарювання, котрі забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, соціального забезпечення працівників на своїх підприємствах.

Юрій Колодченко покроково роз’яснив слухачам, як має відбуватися процес оформлення офіційних трудових відносин. Також наголосив на останніх новаціях у трудовому законодавстві.