Чернівецька область: на семінарі для роботодавців Новоселиччини наголошено на посиленні відповідальності за порушення трудового законодавства

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  Валентина Панчишина взяла участь у роботі семінару для роботодавців Новоселицького району, організованому на базі Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Під час роботи семінару фахівець Держпраці поінформувала суб’єктів господарювання щодо змін у порядку здійснення відомством державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та про посилення  відповідальності за порушення чинних норм трудового законодавства. 

«У зв’язку із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати, зросли і штрафні санкції за порушення законодавства про працю, – наголосила Валентина Панчишина. –  Вважаю за потрібне підкреслити той  факт, що при виявленні  головними державними інспекторами Держпраці чи інспекторами праці органів місцевого самоврядування одного нелегального працівника на підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи-підприємця, суб’єкту господарювання  доведеться сплатити значну фінансову санкцію. Допуск працівника до роботи без оформлення чи належного оформлення трудових відносин карається штрафом у 125 190 гривень».

Валентина Панчишина акцентувала увагу присутніх, зокрема, на необхідності  додержання належної оплати праці працівників, забезпеченні державних мінімальних гарантій в оплаті праці.

Посадовець територіального органу Державної служби України  з питань праці також додала, що роботодавці області  мають змогу отримувати у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління, у разі потреби, різнопланову інформаційну та методичну допомогу.

Семінар відбувся за участю фахівців Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості (директор філії – Едуард Топало) та Новоселицького відділу управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду  України у Чернівецькій області (керівник – Анатолій Процюк).

Translate »