Чернівецька область: на будівництві в обласному центрі нелегально працювали 25 працівників

Штрафну санкцію у сумі 2 792 250 гривень   накладено  Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області  на суб’єкта господарювання  за використання неоформленої праці 25 працівників на будівництві  у Чернівцях.

Фахівці територіальної підрозділу  Державної служби України з питань праці встановили,  що працівники були допущені до роботи без укладення трудових договорів.

Таким чином роботодавець перешкодив реалізації працівниками гарантованого  Законом  права на працю, права на соціальний захист у випадку безробіття, при тимчасовій втраті працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або внаслідок професійного захворювання, права на відпочинок, щорічну оплачувану відпустку і таке інше.

Оскільки штрафна санкція за порушення чинного трудового законодавства у разі фактичного допуску до роботи працівника без оформлення¸ або неналежного оформлення становить 30 мінімальних заробітних плат щодо кожного працівника, то матеріальна відповідальність даного суб’єкта господарювання перед Законом становить суму  2 792 250 грн.

Загалом за вісім місяців 2018 року головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявлено 269 осіб,  котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено 2172 трудових договори з працівниками.

Translate »