Чернігівщина: у виїзному консультативному пункті фахівці Управління Держпраці роз’яснювали громадянам їхні трудові права

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права представники Управління Держпраці у Чернігівській області розгорнули у приміщенні одного із торгівельно-розважальних комплексів міста Чернігова виїзний консультативний пункт.

Упродовж дня відвідувачі закладу могли отримати фахову консультацію щодо трудових прав працюючої особи, в чому переваги легальної заробітної плати, інформацію про адміністративні послуги, що надаються Управлінням, у тому числі стосовно отримання дозволів на експлуатацію обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки, умов продовження термінів дії дозвільних документів.

Кожен, хто звертався до консультативного пункту, отримував роз’яснення й рекомендації щодо вирішення певних особистих ситуацій. Консультував громадян і начальник Управління Сергій Дорошенко.

«Головна мета роботи пункту – довести якомога більшій кількості громадян переваги легальної праці як запоруки соціальних гарантій працівника, привернути увагу суспільства до проблеми зарплат «у конвертах» та відповідних наслідків цього явища», – зазначив Сергій Дорошенко.

Цікавили людей і питання офіційного оформлення трудових відносин, відповідальності роботодавців за незадекларовану працю.

Так, підприємцю представники Управління роз’яснили новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання відповідно до нового Порядку державного контролю за дотриманням законодавства про працю, рекомендували звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області у разі виникнення потреби в отриманні консультації.

Кожен відвідувач отримав інформаційні буклети: «Щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», «Щодо гарантій для працівників, призваних на військову службу» і «Щодо правових наслідків нелегальної праці».

Translate »