gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернігівщина: фахівці Управління взяли участь в оперативному контролі стану безпеки праці на будівельному майданчику

19 липня 2019

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь в оперативному контролі стану дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці на будівельному майданчику ТОВ «Основа-буд-7» (м. Чернігів), де зводиться багатоквартирний житловий будинок.

Під час бесіди з будівельниками та при обході робочих місць представниками Управління разом з інженерно-технічними працівниками ТОВ «Основа-буд-7» перевірили якість ознайомлення працівників з технологічною послідовністю робіт, проектом виконання робіт, технологічними картами, проектною і робочою документацією. При цьому привернуто увагу до обов’язку кожного неухильно дотримуватись вимог безпеки, зокрема, у питаннях застосування засобів індивідуального і колективного захисту (касок, запобіжних поясів, козирків тощо) згідно з вимогами ДБН А.3.2-2-2009 (НПАОП 45.2-7.02-12).

 Учасники обговорили особливості будівельних процесів, які пов’язані із веденням робіт в умовах ущільненої забудови, зокрема, вимоги ДБН В.1.2-12-2008, опрацювали необхідні процедури та заходи, спрямовані на забезпечення безпечного виконання робіт на висоті та при здійсненні експлуатації і обслуговування обладнання, машин і механізмів. Так, з урахуванням сезонних особливостей погодних умов працівникам підприємства нагадали, що згідно з Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07) не дозволяється виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у нічний час при недостатній освітленості та якщо температура повітря вище плюс 35º С (у тому числі, при зведенні та облицюванні зовнішніх стін багатоповерхових будинків).

Підвищену увагу фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області приділили умовам безпечного виконання земляних робіт, робіт у котлованах, траншеях та ведення вогневих робіт згідно вимог Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85) та Інструкції з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах (НПАОП 0.00-5.12-01), наголошуючи на необхідності постійного контролю газоповітряного середовища, провітрювання та використання засобів захисту органів дихання під час проведення газонебезпечних робіт.

Обговорили також технологічні процеси з арматурних, опалубних, бетонних робіт, порядок подачі бетонної суміші у переносних бункерах та монтажі конструкцій вантажопідіймальним краном.

Наприкінці заходу посадові особи Управління відповіли на запитання присутніх, надали роз’яснення і практичні рекомендації з питань безпечного ведення робіт фахівцям підприємства.

За результатами обговорення були запропоновані відповідні рішення, спрямовані на безумовне впровадження обговорених вимог чинного законодавства на відповідних підприємствах та на підвищення рівня безпеки умов праці працюючих на оглянутому будівельному майданчику.