gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкаси: спільна мета фахівців Держпраці і представників профспілок – захищати трудові права працівників

22 березня 2019

У рамках проведення заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці та з метою запобігання виробничому травматизму фахівці Управління Держпраці у Черкаській області, Федерації профспілок Черкаської області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області провели навчальний семінар для представників профспілкових організацій і суб’єктів господарювання області.

Голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко у виступі висвітлив актуальні соціальні та економічні проблеми сучасності, зупинився на основних причинах «тіньової зайнятості», визначив шляхи її подолання. Детально зупинився на питанні інтеграції України в європейський простір, ратифікації Україною конвенцій Міжнародної організації праці, спрямованих на соціальний захист працівників, захист їх заробітної плати. Петро Шевченко закликав учасників семінару до консолідації зусиль і активних спільних дій роботодавців, профспілок і державної влади в напрямку захисту прав працівників, підвищення їх стандартів життя.

Фахівці Управління поінформували учасників заходу з основних питань трудового законодавства, гігієни та експертизи умов праці.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Володимир Купрій поінформував про порядок проведення медичних оглядів працівників і закликав учасників семінару приділити належну увагу питанню проведення своєчасних і якісних медичних оглядів з метою захисту здоров’я і життя працівників, недопущення настання професійних захворювань.

Головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці Управління Галина Дяченко висвітлила питання визначення шкідливих факторів професій, компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер увагу присутніх акцентувала на питаннях оформлення трудових відносин, укладання колективного договору, нарахування і виплати заробітної плати. Фахівець Управління відзначила, що відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку – порушення вимог законодавства про працю.

«Правила внутрішнього трудового розпорядку необхідно скласти у письмовій формі. У ст. 29 Кодексу законів про працю України вказано, що до початку роботи за трудовим договором власник або вповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором. Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю та передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб суб’єкта господарювання незалежно від форми власності та кількості працівників згідно зі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – підкреслила Ганна Кучер.

По завершенню заходу фахівці запропонували присутнім звертатися до Консультаційного пункту Управління з питань трудового законодавства для отримання ґрунтовних відповідей і роз’яснень.