gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: про права працівників на охорону праці йшлося на семінарі в Звенигородській РДА

12 грудня 2019

Головними державними інспекторами Управління Держпраці у Черкаській області Русланою Зубрицькою, Галиною Дяченко, Василем Штаньком та Миколою Мирошниченком проведено семінар в Управлінні соціального захисту Звенигородської районної державної адміністрації з нагоди Всеукраїнського тижня права.

Як зазначила Руслана Зубрицька, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

«Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля», – наголосила Галина Дяченко.

Василь Штанько детально висвітлив основні обов’язки роботодавця і працівника. Фахівець відзначив, що працівник зобов’язаний негайно повідомити про небезпечну для його здоров’я ситуацію безпосереднього керівника або роботодавця. Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участі представника профспілки, членом якої він є, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.

Як акцентував увагу Микола Мирошниченко, працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору з цих питань. У цьому разі працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

«Працівника, який за станом здоров’я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку, і у разі потреби встановити скорочений робочий день та організувати проведення навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства», – поінформувала Руслана Зубрицька.

Присутнім надано кваліфіковані відповіді з питань охорони праці і трудового законодавства.