gov.ua Державні сайти України
Пошук

На підприємстві ввелась погодинна оплата праці. Працівники прийняті на повний робочий день. Проте працюють дуже часто різну кількість годин, тобто протягом місяця працівник може відпрацювати 6, 4, 5 годин на день. Це вважається порушенням трудового законодавства чи ні?

02 листопада 2016
Відповідно до статтей 21, 139 Кодексу законів про працю України  (далі - КЗпП України) працівник, який уклав трудовий договір, зобов’язаний виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, установи, організації, виконувати розпорядження…

Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням?

25 травня 2016
Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним…

Як вiдновитися вiйськовослужбовцю строкової служби на роботi, якщо звiльнився у звязку з призивом в армiю?

25 травня 2016
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України „Про військовий обов'язок і військову службу“ і „Про альтернативну…

Чи втрачається неперервний педагогічний стаж при продовженні декрету до 4х років за медичною справкою? Чи враховується період декрету до педагогічного стажу? Які нормативні документи регулюють ці питання?

14 квітня 2016
Педагогічний стаж ви не втрачаєте та період декрету зараховується до педагогічного стажу. Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною…

Чи може інвалід ІІ групи після виходу на пенсію продовжувати працювати чи повинен звільнитися?

04 січня 2016
Я є інвалідом ІІ групи загального захворювання. Скоро досягаю пенсійного віку і маю право на пенсію за вислугу років. Чи можу я продовжувати працювати чи повинен звільнитися? Відповідно до статті…

Хто має виплати грошові кошти найманим працівникам у разі смерті роботодавця – приватного підприємця?

25 грудня 2015
Відповідно до статті 99 Податкового кодексу України виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність)…

Чи має приватний підприємець, у якого є наймані працівники, вести кадрове діловодство?

25 грудня 2015
У розумінні діючого законодавства про працю, фізична особа-підприємець, яка використовує найману працю, є роботодавцем (або власником підприємства), а отже на нього покладається обов’язок щодо ведення всіх документів передбачених законодавством про…

Чи мають право позаштатні працівники на щорічні відпустки? Якщо мають, то за які кошти такі відпустки мають оплачуватися?

25 грудня 2015
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною…

Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?

04 грудня 2015
Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України додержання письмової форми трудового договору є обов'язковим: 1) при організованому наборі працівників; 2) при укладенні трудового договору про роботу в районах…

Скільки годин має навчатися працівник питанням охорони праці і як часто?

03 грудня 2015
Відповідно до вимог статті 18 Закону України „Про охорону праці“ працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони…