gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?

15 квітня 2019
Законодавством про працю України передбачена можливість укладення з працівниками трудових договорів як у письмовій формі шляхом підписання окремого документу під назвою трудовий договір, так і шляхом написання працівником заяви та…

Чи оформляється трудовий договір при проходженні виробничої практики?

08 червня 2018
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України працівником є фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону. Працівники…

Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, якщо вони зареєстровані в територіальних органах Держпраці?

23 листопада 2017
Відповідно до статті 21 Закону України “Про охорону праці” роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Одержання дозволу не…

До чого призводить нелегальна праця?

14 листопада 2017
Для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до: - позбавлення працівника гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати,…

У навчальному закладі на час відпустки сторожа його заміщає двірник. Тобто виконує вдень обов’язки двірника, а вночі чергує за сторожа. У цей період працює на ставку двірника та 0,75 ставки сторожа. Як повинна здійснюватися оплата праці у цей період?

03 листопада 2017
Виконання працівником, крім своєї основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі,  організації або у громадянина…

Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності за період перебування у відпустці?

08 вересня 2017
Відповідно до статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати. Перенесення або…

Чи може жінка, що виховує дитину, народжену в цивільному шлюбі і в свідоцтві про народження якої вказаний батько, отримати соціальну відпустку?

10 серпня 2017
Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з…

Чи повинна виплачуватися доплата за інтенсивність праці робітнику, який є відрядником ?

01 серпня 2017
Відповідно до вимог статті 97 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці. Оплата може проводитися за результатами індивідуальних і колективних…

Чим користуватися під час організації експлуатації автомобільного транспорту на підприємствах, у яких автомобільний транспорт не є основним видом економічної діяльності?

14 липня 2017
Будь яку галузь господарювання (будівництво, агропромисловий комплекс, соціально-культурна сфера, нафтогазова, металургійна або хімічна  промисловість, транспорт, пошта, зв'язок тощо) сьогодні неможливо уявити без застосування техніки та обладнання. Під час виконання робіт…

Чи проводиться реєстрація ліфтів, вантажопідіймальних кранів, підйомників, парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води в територіальних органах Держпраці?

09 червня 2017
Реєстрація ліфтів, вантажопідіймальних кранів, підйомників, парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету…