Запитання/Відповіді

Якщо працівник, який працює за основним місцем роботи на підприємстві, за власним бажанням в межах своєї посади бажає перейти з неповного робочого часу на повний робочий час, або навпаки, чи потрібно подавати Повідомлення про прийнятого працівника у фіскальну службу?

Повідомлення до органів фіскальної служби подається виключно у випадку прийняття працівника на роботу. При переведенні працівника на іншу роботу в межах одного підприємства, установи, організації або при зміні істотних умов праці (встановлення,...

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності, яка передбачена ст. 265 КЗпП України, за непроведення розрахунку при звільненні працівника з дотриманням ст. 116 КЗпП України? Згідно з яким абзазем частини другої ст. 265 КЗпП України наступає така відповідальність? Який розмір штрафу?

Статтею 116 КЗпП України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені...

Чи входить матеріальна допомога до мінімальної заробітної плати?

Відповідно до статті 3-1 Закону України “Про оплату праці” при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику...

Підприємець, платник єдиного податку (2 група), використовує працю одного найманого працівника, вид діяльності – роздрібна торгівля. Чи є обов’язковим в даному випадку складання табеля обліку робочого часу?

Відповідно до статті 30 Закону України “Про оплату праці” роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Для забезпечення достовірного обліку використовуються...

Як застосовувати норми, що регламентують надання послуг з перевірки димових та вентиляційних каналів?

На численні звернення громадян до Державної служби України з питань праці щодо роз’яснення застосування норм, які регламентують надання послуг з перевірки димових і вентиляційних каналів, інформуємо, що наказом Міністерства енергетики та вугільної...

Чи коригується середня заробітна плата для розрахунку середнього заробітку призваним на військову службу, мобілізованим та контрактникам при підвищенні посадових окладів, чи потрібно проводити доплату цій категорії працівників до розміру мінімальної заробітної плати, якщо виплата менше 3200 гривень?

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий...

Чи потрібно вносити до трудової книжки працівника, який проходив військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, запис про проходження військової служби?

Відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993  № 58 (далі – Інструкція) трудові книжки...

На підприємстві ввелась погодинна оплата праці. Працівники прийняті на повний робочий день. Проте працюють дуже часто різну кількість годин, тобто протягом місяця працівник може відпрацювати 6, 4, 5 годин на день. Це вважається порушенням трудового законодавства чи ні?

Відповідно до статтей 21, 139 Кодексу законів про працю України  (далі – КЗпП України) працівник, який уклав трудовий договір, зобов’язаний виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, установи, організації, виконувати розпорядження власника або...

Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням?

Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово...

Як вiдновитися вiйськовослужбовцю строкової служби на роботi, якщо звiльнився у звязку з призивом в армiю?

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України „Про військовий обов’язок і військову службу“ і „Про альтернативну (невійськову) службу“, „Про...

Translate »