Онлайн-прийом: до фахівців Держпраці звернулись представники підприємств Тернопільщини з проблемними питаннями

Під час онлайн-прийому, 19 вересня, до фахівців Державної служби України з питань праці звернулись представники підприємств Тернопільської області із проблемними питання, що виникають у роботі.

Яким чином нараховувати чи не нараховувати заробітну зарплату працівникам у разі відсутності кошторисних призначень чи фінансування закладу охорони здоров’я – з таким запитанням звернулась головний бухгалтер Некомерційного підприємства «Тернопільська клінічна лікарня швидкої допомоги» Галина Робот.  Заступник директора Департаменту з питань праці Олена Коновалова роз’яснила, що нараховувати заробітну плату працівникам закладу охорони здоров’я потрібно в обов’язковому порядку, незалежно від кошторисних призначень чи фінансування. У випадку ненарахування заробітної плати буде допущено порушення дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, що потягне за собою штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого не проводилось нарахування.

Начальник служби охорони праці та цивільного захисту комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» Наталія Голуб поцікавилась у фахівців Держпраці, чи може бути віднесено роботу оператора ЕОМ до переліку робіт із шкідливими умовами праці, і якщо так, то які пільги передбачені та яка тривалість основної і щорічної додаткової відпустки?

Начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Людмила Харчук зазначила, що роботу оператора ЕОМ можна віднести до переліку робіт із шкідливими умовами праці у тому випадку, коли проведено атестацію робочого місця і лабораторні заміри. Згідно ст. 6 ЗУ «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік.  Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається тривалістю до чотирьох  календарних днів. Конкретна її тривалість встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах. Отже, тривалість щорічної відпустки операторів ЕОМ становить 28 (24+4) календарних днів.

Керівник служби охорони праці ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» Івана Томунь звернувся до фахівців із двома запитаннями. Зокрема, він поцікавився, хто або які установи можуть проводити аудит з охорони праці та чи потрібно у випадку, коли підприємство бере в оренду додаткові технологічні транспортні засоби, подавати Декларацію, адже кількість робочих місць змінюється? Сергій Бабенко зазначив, що роботодавець організовує проведення аудиту охорони праці на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці у порядку і строки, що визначені законодавством. Факт проведення аудиту свідчить, що суб’єкт господарювання дотримується вимог законодавства про охорону праці і це підтверджується незалежною стороною. Щодо другого питання, то згідно з частиною 4 статті 4-1 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», у разі надання на підставі договору оренди у тимчасове користування приміщень чи обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання.

Translate »