Інтерв’ю начальника ГУ Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової у телепередачі “Час діяти” на телеканалі НТА (Львів)

Львівщина займає 8 місце в Україні по величині заборгованої заробітної плати. Хто боргує, скільки, з яких причин, як діяти у такій ситуації громадянам (як працівникам так і роботодавцю), а також що зроблено органами державної влади розповіла начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова 4 жовтня у телепередачі «Час діяти», що на каналі НТА.

 Згідно із статистичними даними, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Львівщини станом на 01.09.2016 становить 86,1 млн.грн. на 89 підприємствах. З зазначених підприємств – 52 економічно активні (з сумою боргу 32,9 млн. грн.), 24 підприємства-банкрути (з сумою боргу 48 млн.грн), 13 економічно-неактивних підприємств (з сумою боргу 5,2 млн.грн.).

Як зазначила Ольга Вільхова, погашення заборгованості із виплати заробітної плати є пріоритетним завданням на загальнодержавному рівні. Питання додержання вимог трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати перебуває на особливому контролі в Держпраці Львівщини, зокрема заборгованість на економічно-активних підприємствах боржниках.

  • З 876 поданих громадянами у 2016 році зверненнях, у 512 порушено питання стосовно оплати праці, в тому числі щодо порушення термінів її виплати;
  • фахівцями Держпраці Львівщини надано більше 1000 усних консультацій, переважна більшість з яких саме з питань оплати праці;
  • фахівцями ГУ Держпраці у Львівській області впродовж 2016 року проведено 117 перевірок на 75 економічно активних підприємствах – боржниках із виплати заробітної плати (в тому числі за зверненням громадян) із загальною сумою боргу 79,2 млн.грн на дату перевірки;
  • «У разі порушення прав працівників, передбачених законодавством про оплату праці  працівник може звернутися до ГУ Держпраці у Львівській області, а також має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком», – зазначила Ольга Вільхова.
Translate »