Соціальне партнерство допомагає запобігати непередбачуваності в майбутньому

006Цього тижня Управління Держпраці в областях України підписали ряд угод про співробітництво. Так, в Івано-Франківській області Управління Держпраці, Головне Управління Державної фіксальної служби та Головне Управління пенсійного фонду підписали угоду про співпрацю. Така угода дозволить координувати спільні дії у запобіганні нелегальної зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів до Державного бюджету, внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Ми ставимо перед собою завдання сприяти реалізації повноважень територіальних управлінь, визначених для них законодавством, з метою зростання рівня оплати праці працівників всіх суб’єктів господарювання, запобігання нелегальній зайнятості та виплаті заробітної плати у конвертах». – наголосив Ігор Росипайло, начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Підписання угоди зобов’язує Сторони:

  1. Надавати інформацію ( отриману за результатами моніторингу відомостей, що містять ознаки порушення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування та нелегальної зайнятості населення) для розгляду комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, для заслуховування спільно з органами виконавчої влади керівників підприємств, які порушують законодавство про оплату праці та зайнятість населення;
  2. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів та зі страхувальниками щодо правильності заповнення звіту по єдиному соціальному внеску, відповідно до компетенції цих органів.

Також у Кіровоградській області Управлінням Держпраці та Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в області підписали угоду про співробітництво.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сторони зобов’язалися здійснювати співпрацю у проведенні спільних заходів, спрямованих на реалізацію державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

  1. Управління Держпраці під час проведення спеціального розслідування нещасного випадку на виробництві надає необхідні для роботи відповідної комісії нормативні документи з питань промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці.
  2. Управління виконавчої дирекції Фонду бере участь у формуванні обласної  програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в області, сприяє Управлінню Держпраці в організації та проведенні культурно-масових, спортивних та просвітницьких заходів, спрямованих на формування культури охорони праці у громадян України.

Соціальне партнерство з усіма учасниками виробничого процесу дає можливість запобігати складнощам у майбутньому та реально наблизити стан промислової безпеки до рівня європейських країн.

Translate »