Підсумки роботи за перше півріччя Головного управління Держпраці в Донецькій області

WP_20160815_12_08_55_ProУ м. Покровськ відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, присвячене підведенню підсумків роботи за перше півріччя 2016 року. Захід розпочався з нагородження працівників грамотами з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

У першій частині засідання зупинилися, зокрема, на підсумках роботи по здійсненню державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, дотриманні трудового законодавства, рівні виробничого травматизму.

За словами начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна, за перше півріччя 2016 року рівень травматизму на підприємствах області знизився. Якщо за шість місяців 2015 року була травмовано 143 людини, в тому числі 22 – смертельно, то за такий же період 2016 року кількість випадків травматизму склало 111, в тому числі зі смертельними наслідками – 7. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в абсолютних цифрах є вугільна і металургійна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера.

WP_20160815_12_02_15_ProЗаборгованість по заробітній платі на підприємствах області на 1 серпня становила 319 мільйонів 67 тисяч гривень. За сприянням ГУ Держпраці в Донецькій області за перше півріччя сума заборгованості із зарплати скоротилася на 19 млн 214 тисяч гривень.

У другій частині засідання вислухали представників підприємств з найвищим зростанням рівня травматизму (зокрема, ДП «Дзержинськвугілля»). А також на колегії виступали представники шахт, які зупинилися на проблемних питаннях, а саме – несвоєчасної виплати зарплатні.

За словами в.о. заступника генерального директора з охорони праці ДП «Красноармійськвугілля» Олексія Гончарова, ситуація у вугільній промисловості складна: поряд з кризою неплатежів за відвантажене вугілля спостерігається профіцит вугілля газової групи, які видобуваються.

«Основна наша шахта Капітальна (Стаханова) вельми обмежена у відвантаженні вугільної продукції, що накладає серйозний відбиток на економічну діяльність держпідприємства в цілому» – зазначив Олексій Гончаров.

За його словами, держава тим не менше пішла назустріч, виділивши з коштів, передбачених на реструктуризацію вугільних підприємств, 200 мільйонів гривень на зарплату гірникам. 23 мільйона 583 тисячi гривень з цього траншу спрямовані ДП «Красноармійськвугілля» для виплати частини червневої зарплати працівникам промгруппи.

«Загальна заборгованість на 1 серпня склала 54 мільйона 321 ще тисячу, але до Дня шахтаря заборгованість по заробітній платі працівникам шахт і структурних підрозділів обіцяли погасити в повному обсязі»прокоментував Олексій Гончаров.

Аналогічна ситуація з виплатою заробітної плати – і в ДП «Селідоввугілля».

Як повідомила директор з економіки та фінансів Тамара Козачок, на сьогодні виплачено 58% зарплати за червень. Залишок за червень становить 29 мільйонів 805 тисяч, за липень, як і в ДП «Красноармійськвугілля», не було виплачено нічого. За словами Тамари Василівни, в Києві пообіцяли, що до Дня шахтаря надійде залишок коштів за червень і близько половини липневої зарплати, а до кінця місяця заборгованість обіцяють погасити повністю.

З початку року істотно скоротило заборгованість по заробітній платі КП «Компанія« Вода Донбасу ». Як повідомила директор з економіки та фінансів компанії Ірина Ілясова, на сьогодні борг перед працівниками структурних підрозділів на підконтрольній Україні території становить 2,6 мільйона гривень. До кінця місяця його планують погасити.

Translate »