Попередити легше, ніж виправити : у Чернігові ведеться інформаційна робота з легального працевлаштування

DSC08210Неофіційне працевлаштування, отримання так званих «зарплат у конвертах» – це наразі актуальні проблеми в державі на її сучасному етапі соціально-економічного розвитку.

Ситуація, що складається останні роки з нелегальними працівниками, призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету країни, а й для самих працівників. Адже, отримуючи «зарплату в конверті», вони позбавляють себе багатьох соціальних перспектив.

DSC08216Принцип «попередити легше, ніж виправити» працює і у цьому випадку. Робота «в тіні» та отримання нелегальної зарплатні, особливо, якщо це значна сума,  має певний вплив на свідомість громадян. Але не потрібно забувати, що сьогодні – це великі гроші, а завтра їх може не стати, разом з позбавленням соціальних гарантій.

Змінивши ставлення працездатного населення до необхідності офіційного працевлаштування, легалізації трудових відносин, можна викоренити й саму проблему – роботи «в тіні».

Так, у Чернігові, за ініціативи Управління Держпраці у Чернігівській області та за підтримки виконкому Чернігівської міської ради були розроблені і розміщені на носіях зовнішньої реклами – лайт-боксах – інформаційно-роз’яснювальні матеріали, спрямовані на популяризацію додержання норм трудового законодавства, офіційного працевлаштування, легалізації заробітної плати.

DSC08205Маючи єдину тематику, кожен лайт-бокс, втім, має свою оригінальну ідею. Одні розраховані на молодь, що тільки-но розпочинає трудову діяльність, нагадуючи про соціальні гарантії у разі офіційного працевлаштування. Інші «звертаються» до людей старшого або похилого віку, для яких пенсійне забезпечення є актуальною темою.

Місця розміщення матеріалів теж обиралися не випадково – центральні вулиці й проспекти, місця найбільшого скупчення людей.

Подолання у суспільстві проблеми «зарплати у конвертах», нелегального працевлаштування можливе виключно спільними діями – шляхом об’єднання зусиль органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості.

Translate »