На онлайн-прийомі фахівці Держпраці детально зупинилися на питаннях перегляду нормативних документів

Питання перегляду нормативних документів, які визначають діяльність у тій чи іншій сфері, цікавлять багатьох громадян, а особливо керівників підприємств та інженерів з охорони праці. Неодноразово ці питання звучали і продовжують звучати на прийомах з особистих питань та онлайн-прийомах Голови Держпраці та фахівців Служби.

3

20160831_112725

                                                                                                             Так, і на онлайн-прийомі, який відбувся 19 жовтня за допомогою скайп-звязку з громадянами Харківської області, до спеціалістів Держпраці було декілька звернень саме щодо стадій перегляду нормативних документів.

dscn2687Арсен Леонов працює начальником управління охорони праці, пожежної безпеки, екології та ЦО ДП на заводі «Електротяжмаш» (м. Харків). Його цікавить, на якій стадії зараз перебуває перегляд Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві?

 Так, на прийомі детально зупинилися на роз’ясненні з цього питання, адже воно турбує не одне українське підприємство.  З метою приведення Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, у відповідність до норм законодавства Європейського Союзу, наказом Держпраці від 02.02.2016 № 7 утворено робочу групу, до складу якої входять представники Держпраці, певних центральних органів виконавчої влади та інших підприємств, установ і організацій.img_4934

Під час засідань, за участі членів робочої групи, опрацювали пропозиції надані, зокрема, Федерацією професійних спілок України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров’я України та інших міністерств.

Робочою групою впродовж 2016 року розробили та опрацювали пропозиції щодо внесення змін до Порядку та підготовили відповідний проект нормативно-правового акта, яким, зокрема, буде врегульовано питання розслідування професійних захворювань на виробництві та доповнено окремим розділом, а саме Порядком складання та вимогами до санітарно-гігієнічних характеристик умов праці.

img_4945У Арсена Леонова також виникло запитання, чи може притягуватись до адміністративної відповідальності посадова особа декілька разів, під час перевірки державними інспекторами по окремим видам нагляду,  наприклад, головний енергетик підприємства  в межах відповідальності, за порушення нормативних актів з охорони праці в енергетиці, сосудів що працюють під тиском, газовому господарстві?

Відповідно до ст. 36  Кодексу  України про адміністративні правопорушення:  якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

До основного стягнення, в цьому разі, може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

img_0760
Слід зазначити, що  (відповідно до плану перевірок суб’єктів господарювання, які проводяться під керівництвом посадових осіб Держпраці) нині – у період з 10 по 28 жовтня 2016 року – проводиться перевірка ДП «Завод «Електроважмаш» (м. Харків).

Тому й не дивно, що в інженера з охорони праці виникло ряд питань, на які він намагається знайти авторитетну і точну відповідь, що й привело його на онлайн-прийом до фахівців Держпраці.

 

 

img_4922Загалом на онлайн-прийом звернулося 5 осіб з Харківської області. Цікавилися питаннями, які стосуються охорони та гігієни праці, виплати заробітної плати та й іншими важливими питаннями, на які спеціалісти Держпраці не тільки дали роз’яснення, а й певні поради та рекомендації з власного досвіду.

Translate »