На онлайн-прийомі підіймали тему вдосконалення нормативних документів відповідно до сучасності

P1130156Інженер з охорони праці ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» (Рівненська область) Іван Рашкевич постійно працює з документами, що стосуються експлуатації нафтобаз та автозаправних станцій. Так, на практиці трапляється, що більшість документів не відповідають сучасності, або ж вимоги одних нормативних актів суперечать іншим. І це, за словами Івана, не тільки проблема в його роботі, в й в роботі більшості підприємств підвищеної небезпеки.

Піклуючись не лише своїм особистим питанням, а й питанням, яке нині розглядається на державному рівні, Іван Рашкевич не став зволікати і вирішив звернутися до Голови Державної служби України з питань праці.

viber imageОнлайн-прийом громадян, який по зазначеному графіку відбувся з Рівненською областю, дав можливість інженеру з охорони праці поспілкуватися з Головою Держпраці та обговорити важливу проблему. Іван Рашкевич назвав документи,  які, за його думкою, певним чином не актуальні і запропонував взамін цього переліку розробити один документ, наприклад,  «Правила охорони праці при експлуатації нафтобаз і автозаправних станцій».

Вислухавши запитання та пропозиції, Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що Службою вже проведено моніторинг усіх нормативно-правових актів з охорони праці, які підлягають скасуванню та адаптації до сучасних умов, визначено доцільність їх перегляду та приведення у відповідність до міжнародних стандартів.

viber image 2Так, з моменту створення об’єднаної Служби вже розглянуто більше  450 документів, і ті з яких застарілі, або взагалі не можуть використовуватися на території України, запропоновано уряду скасувати.

 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт», яку зазначив у своєму запитанні Іван Рашкевич, визначає порядок організації і безпечного виконання газонебезпечних робіт на діючих підприємствах та організаціях, що мають піднаглядові Держпраці об’єкти. Дана типова інструкція являється міжгалузевим нормативним документом, суміщення якого з будь-яким іншим галузевим нормативним актом не є доцільним. Перегляд даного документа запланований, але він буде залишатися окремим нормативно-правовим актом з охорони праці.

 P1130230«Правила з техніки безпеки та промислової санітарії при експлуатації нафтобаз і автозаправних станцій» також потребують перегляду та приведення до сучасних умов.

Зазначені документи підлягають перегляду у першочерговому порядку з датою розгляду в 2016-2017 р.

Також Роман Чернега запропонував створити в областях «робочі групи»,  в які можуть об’єднатися фахівці-практики – інженери з охорони праці, інспектори Держпраці, та вносити свої пропозиції щодо розробки та вдосконалення документів. Така спільна робота людей, які розуміються не тільки на законодавчій, але й на практичній роботі, допоможе створити якісні нормативні акти, вимоги яких не суперечитимуть один одному. Так, Голова Служби звернувся і до начальника Управління Держпраці у Рівненській області, сприяти роботі активістів, які прагнуть  вдосконалювати документи.

P1130214До Голови Держпраці на онлайн-прийомі звернувся також громадянин Рівненської області Арсентій Красніков – член Ради федерації профспілок Рівненської області, з питанням: яка відповідальність роботодавця за фактичний допуск до роботи без належного оформлення?

«Юридичні та фізичні особи-підрпиємці, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору несуть або адміністративну, або фінансову відповідальність».  – прокоментував Голова Держпраці.

Якщо мова йде про фінансову відповідальність, вона встановлюється у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника – тобто 43500 грн. за одного працівника.

На онлайн-прийомі прозвучали питання від Лілії Безрук – інспектора з кадрів територіального центру соціального обслуговування та реабілітації інвалідів та від Андрія Смуся – керівника телепроекту «Гаряча лінія Народного контролю» в Рівненській області, на які Голова Служби дав відповідні роз’яснення та практичні поради.

P1130179Онлайн–прийом – це сучасна практика вирішення наболілих, важливих та неоднозначних питань, які громадяни хочуть задати особисто Голові Держпраці, але не мають можливості приїхати до столиці.

Якщо Ви бажаєте потрапити на онлайн-прийом необхідно:

  1. Відстежити на сайті Державної служби України з питань праці, коли саме запланований онлайн-прийом громадян конкретно у вашому регіоні (У розділі сайту «Онлайн-прийом громадян» вказані дати і час прийому).
  2. Звернутися до територіального управління Держпраці у вашому регіоні і зареєструвати звернення та запитання, залишити контакті дані.
  3. Якщо запитання в межах повноважень Держпраці, ви отримаєте запрошення на онлайн-прийом у вашій області, який проводиться в Управлінні Держпраці.
Translate »