На онлайн-прийомі Голова Держпраці опікувався питаннями громадян з Одеської області

20160817_130842Чи зберігається у разі мобілізації або призову на строкову службу місце роботи та, якщо так, як виплачується зарплатня? Чи має роботодавець право направити працівницю-жінку, в якої є чотирирічна дитина, у відрядження без згоди?   Такі питання задавали громадяни Одеської області під час онлайн-прийому в режимі Skype-зв’язку та отримали відповіді та роз’яснення від Голови Держпраці Романа Чернеги.

Так, працівники, яких призивають на службу, хвилюються, чи зберігається за ними робоче місце та чи будуть платити зарплату? А роботодавці не завжди знають, за якими законами чи документами вони мають утримувати робоче місце і, як нараховується зарплата. Так, інженер з охорони праці ПАТ «Одесаавтотранс» Дмитро Алчедаєвський звернувся на онлайн-прийомі до Голови Держпраці саме з питанням збереження робочих місць та виплати заробітної плати працівникам у разі мобілізації та призову на строкову службу, адже, як стверджує громадянин, в організації, де він працює, багато співробітників призовного віку, і це питання не може не хвилювати. Голова Держпраці прокоментував, що відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації, зберігається місце роботи, посада та середній заробіток. Середня заробітна плата розраховується за два останні місяці роботи перед призовом і виплачується щомісяця у звичайні строки, встановлені на підприємстві.

Також Роман Чернега поцікавився, скільки саме людей працює в організації, яку Дмитро представляє, і рекомендував звертати особливу увагу на стан охорони праці.

20160817_130855До Голови Держпраці звернулася і громадянка Наталія Кравченко. Вона, працюючи у відділі кадрів ДП «Ілічівський морський торговельний порт», спеціально приїхала до Одеси, а саме в Головне Управління Держпраці,  аби потрапити на онлайн-прийом з Романом Чернегою, який чекав звернень громадян в центральному апараті Держпраці в Києві. Завдяки продуманій організації онлайн-прийомів та інтернет-можливостям, до Голови Держпраці можна звернутися, не виїжджаючи за межі області.

А саме Наталію хвилювали не тільки особисті питання, а й проблеми тих працівників, які щодня звертаються до неї як до спеціаліста. Так, вона запитувала, чи має роботодавець право направити працівницю-жінку, в якої є чотирірічна дитина, у відрядження без згоди?

«Відповідно до статті 177 Кодексу законів про працю України жінки, що мають дітей віком від трьох до чотринадцяти років не можуть направлятися у відрядження без їхньої згоди» – підкреслив Голова Держпраці, та разом з тим застрерігав роботодавців дотримуватися законодавства.

IMG_1058Наталія Кравченко висловила подяку фахівцям Головного управління Держпраці в Одеській області та розповіла, що дуже задоволена можливістю особисто переговорити з Головою Держпраці щодо наболілих питань.

«Питань немало, і необхідно з’ясувати їх згідно законодавства, щоб потім внести до колективного договору підприємства і тим самим уникнути спірних проблем» – зазначила Наталія.

 Якщо у вас виникають запитання до Голови Держпраці необхідно:

  1. Відстежити на сайті Державної служби України з питань праці, коли саме запланований онлайн-прийом громадян конкретно у вашому регіоні (У розділі сайту «Онлайн-прийом громадян» вказані дати і час прийому»).
  2. Звернутися до територіального управління Держпраці у вашому регіоні і зареєструвати звернення та запитання, залишити контакті дані.
  3. Якщо запитання в межах повноважень Держпраці, ви отримаєте запрошення на онлайн-прийом у вашій області, який проводиться в Управлінні Держпраці.
Translate »