Миколаївська область: на засіданні Регіональної ради підприємців обговорювали вплив змін у законодавстві на діяльність роботодавців

%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-0155 січня 2017 року  відбулось позачергове засідання  Регіональної ради підприємців. На зустрічі були присутні галузеві та міжгалузеві  лідери рад підприємців, представники департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА, Державної регуляторної служби України, фонду підтримки підприємництва Миколаївської області. Мета зустрічі – обговорити зміни у нормативно-правових актах, які набули чинності з 01.01.2017 року.

Голова Регіональної ради підприємців при Миколаївській ОДА Олена Герасимчук наголосила, що засідання спрямовано на встановлення конструктивного діалогу між органами виконавчої влади та підприємцями в період впровадження реформ в Україні.

«Зміни у законодавчих актах прийняті напередодні нового року не дали часу для адаптації підприємців, тому необхідно провести кругли столи у районах з підприємцями задля інформування та роз’яснення введених змін, допомоги ведення ними діяльності у правовому полі», – зазначила Олена Герасимчук.

Голова регіональної ради окреслила перелік змін внесених у податковому, трудовому законодавстві. Зазначила, що впроваджені законодавцем зміни вимагають від суб’єктів господарювання переглянути організацію ведення своєї діяльності, особливо це стосується взаємовідносин з найманими працівниками.

Начальник Управління Держпраці у Миколаївській області Юрій Козловський зазначив, що нині гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. З одного боку, працівник, який погодився виконувати роботу нелегально, позбавлений державних гарантій, передбачених трудовим законодавством. З іншого боку, використання «тіньової зайнятості» фактично позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника виконання належним чином дорученої роботи, прав на відшкодування збитків у разі розкрадання, пошкодження майна роботодавця та інше. Подекуди підприємці губляться перед змінами у законодавстві України, тому  Юрій Козловський запропонував охочим брати консультативну допомогу у фахівців Управління щодо роз’яснень питань трудового законодавства.

«Співробітники Управління завжди нададуть Вам консультації : письмово на ваше звернення, усно під час особистого прийому, крім того, консультацію також можна отримати зателефонував до Управління», – зазначив начальник Управління Держпраці у Миколаївській області.

%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-008-1

%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-021-1

                                                    Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Єгор Кордік ознайомив присутніх з порядком проведення перевірок, розмірами фінансової відповідальності роботодавця за невиконання законодавства про працю, у тому числі за використання праці робітників без оформлення трудових відносин, за порушення строків виплати заробітної плати, недотримання мінімальних держаних гарантій та пільг. Окремо зупинився на нововведенні у  ст. 265 Кодексу законів про працю України щодо застосування фінансових санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створені перешкод у її проведенні (Про збільшення фінансової відповідальності ).

У пошуках дієвого вирішення питань, проблем підприємців на Миколаївщині у 2017 році реалізується програма підтримки підприємництва. У рамках програми в районах області на базі бібліотек впроваджується мережа дистанційно-консультативних центрів.

Translate »