Кіровоградська область: очікування перевірки дисциплінує роботодавця

13942280_144263086012436_1515902159_nНещодавно посадовими особами Управління Держпраці в Кіровоградській області проводилась планова перевірка СТОВ «Агрофірма Маяк» (м. Мала Виска). Так, виявилось, що, після отримання повідомлення про перевірку, на підприємстві працівникам було нараховано та виплачено  114,3 тисяч гривень індексації заробітної плати.

Аналогічна ситуація була і в ТОВ АФ «Іванківці» (Знам’янський район). На підприємстві, отримавши повідомлення про проведення планової перевірки, нарахували і виплатили індексацію заробітної плати за період 2014-2016 роки на суму 393,2 тисяч гривень.

14009970_144262826012462_209633241_nЦі випадки на практиці довели, що не тільки превентивні заходи можуть запобігти порушенням, а й очікування перевірки дисциплінує роботодавця. Завдяки тому, що оголошується перевірка, керівники підприємств починають раптово реагувати, надолужувати те, що не встигли зробити. І відповідно, на підприємствах, де є проблеми  з виплатами,  у працівників з’являється можливість вчасно отримати зарплату, а далі, як наслідок, роботодавець уникає штрафних санкцій.

Інформаційно. Індексація заробітної плати проводиться для того, щоб частково захистити населення країни від зростання споживчих цін на товари та послуги. Індексація грошових доходів населення (у тому числі заробітної плати) відбувається на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Індексація проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101%. Індекс інфляції або індекс споживчих цін – показник, який характеризує зміни загального рівня цін на товари і послуги, придбані населенням для невиробничого споживання. Цей показник, на підставі якого здійснюється нарахування індексації заробітної плати, визначається Держкомстатом кожного 10 числа за попередній місяць. Коефіцієнти індексації необхідно розраховувати індивідуально для кожного працівника, залежно від того, який місяць для працівника буде базовим. При розрахунку індексації заробітної плати для кожного співробітника існує поняття «базовий місяць». Для кожного працівника базовий місяць визначається індивідуально. Це може бути місяць прийняття на роботу або місяць підвищення зарплати співробітника. Індексація в базовому місяці не проводиться. Джерела коштів на проведення індексації грошових доходів населення прописані в Законі, де зазначено, що підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці у зв’язку з індексацією за рахунок власних коштів та коштів Державного бюджету України. Дохід індексують у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Якщо заробітна плата менше прожиткового мінімуму, то тоді вона індексується повністю, якщо більше, то індексується тільки сума рівна прожитковому мінімуму на працездатну особу.

Translate »