Керівники трьох підприємств Чернігівщини звітували про причини смертельних випадків на виробництві та заходи з їх запобігання

Управлінням Держпраці у Чернігівській області проведено засідання колегії, під час якого заслухано звіти керівників підприємств щодо виконання заходів, запропонованих комісіями зі спеціального розслідування нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися на цих підприємствах.

Зокрема, колегія визнала незадовільною роботу з організації належних умов праці та запобігання виробничому травматизму у ПАТ НВО «Чернігівеліткартопля». Учасники наради заслухали пояснення керівництва підприємства щодо причин та обставин нещасного випадку, в результаті якого загинув тракторист. Несумісні із життям травми працівник отримав під час спроби запустити двигун трактора МТЗ-82 шляхом штовхання його іншим трактором. З`ясовано, що працівник перебував в стані алкогольного сп`яніння та не узгодив порядок подачі сигналів. Причинами випадку комісія з розслідування визначила порушення правил безпеки руху, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, а також відсутність контролю за додержанням працівниками вимог технологічних процесів та правил поводження з машинами й механізмами.

Окрім того, учасники колегії визнали недостатньою роботу стосовно створення належних умов праці й контролю дотримання вимог безпеки у ПрАТ «Нива-плюс» і ТОВ «Житлобудсервіс», де також сталися смертельні випадки.

Зокрема, у ПрАТ «Нива-плюс» під час трамбування зеленої маси у силосній траншеї  загинув тракторист, якого було притиснуто внаслідок перекидання трактора. Причинами випадку  визначено невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці, недосконалість технологічного процесу при силосуванні, а також незадовільний контроль за додержанням працівниками технологічних процесів та правил поводження з механізмами та устаткуванням.

У ТОВ «Житлобудсервіс» внаслідок гострого отруєння невстановленими наркотичними речовинами помер підсобний робітник, який, до того ж, перебував й у стані алкогольного сп`яніння. Трагедія сталася на території будівельного майданчика підприємства у неробочий час.

Провівши аналіз причин нещасних випадків, члени колегії надали керівникам вищезазначених підприємств зауваження та пропозиції щодо підвищення рівня безпеки виробництва та організації дієвого контролю за дотриманням робітниками вимог охорони праці.

Translate »