Закарпатська область: міжвідомча робоча група контролює дотримання законодавства в частині виплати мінімальної зарплатні

sektНа виконання доручення Кабінету Міністрів України на Закарпатті утворена міжвідомча робоча група з метою забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

У міжвідомчу групу увійшли керівники підрозділів з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, фінансів та керівники територіальних контролюючих органів Держпраці, ДФС, Держаудитслужби і Пенсійного фонду.  Її основним завданням є недопущення випадків порушення чинного законодавства саме в частині виплати мінімальної заробітної плати. Аналогічні групи створені й на районному рівні. На сьогодні вони вже активно моніторять ситуацію в області, пов’язану з виплатою на підприємствах, організаціях та  установах краю мінімальної зарплатні.

Про порядок застосування розміру мінімальної заробітної плати у зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2017 року  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» йшлося, зокрема, й на селекторній нараді, що проходила в режимі відеоконференцзв’язку в Закарпатській обласній держадміністрації. У ній взяли участь начальник Управління Держпраці в Закарпатській області Богдан Дорош та його перший заступник Василь Грицик, а також представники територіальних департаментів ЖКГ, соціального захисту населення, Пенсійного фонду, профспілок, заступники голів РДА та міськвиконкомів, до повноважень яких відносяться питання оплати праці.

selekt1Як  зауважив Богдан Дорош,  за інформацією, яка останнім часом надходить в Управління Держпраці, в області на сьогодні вже зафіксовані випадки порушень – безпідставне звільнення громадян або небажання роботодавців підіймати заробітну плату своїм працівникам відповідно до рівня мінімальної . На подібні звернення фахівці Управління реагують негайно.

Богдан Дорош також наголосив, що з 1 січня цього року розмір штрафних санкцій у зв’язку з підняттям рівня мінімальної заробітної плати суттєво збільшився, і закликав усіх роботодавців неухильно дотримуватися норм чинного законодавства про працю.

Перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик застеріг роботодавців від переведення працівників на неповний робочий час та від намагання уникнути перевірки, не допускаючи до її проведення фахівців Управління Держпраці, оскільки за ці дії передбачені чималі штрафні санкції.

На нараді йшлося і про нові розміри страхових внесків з урахуванням збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Обговорюючи усі нововведення, учасники заходу зійшлися на думці, що вказані зміни до законодавства стали неочікуваними для підприємців краю, тому міжвідомчим робочим групам потрібно звертати увагу керівників органів влади у районах та в містах на необхідності  проведення роз’яснювальної роботи, аби роботодавцям потім не довелося платити штрафи.

Translate »