Голова Держпраці провів прийом громадян з особистих питань

%d0%be%d1%81%d0%be%d0%b1%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b9%d0%be%d0%bc-218 січня 2017 року на прийомі з особистих питань Голова Держпраці  розглянув звернення громадянки Макухи М.В. щодо порушення процедури перевірки ОСББ «Лісовик-ІР» інспектором Головного управління Держпраці у Київській області.  Йшлося про перевірку ліфта в житловому будинку.

Керівник Держпраці поінформував, що на сьогодні управління  готує документи до суду щодо заборони на експлуатацію ліфта. Фахівцями Держпраці буде ретельно вивчено документи з даного питання, на їх підставі прийнято відповідне рішення і поінформовано заявника.

Із своїми пропозиціями щодо змін до Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» до Держпраці звернулися представники робочої групи «Української асоціації скрапленого газу». На їх думку, відповідальні за це питання державні органи, зокрема Держпраці, не врахували повною мірою поправки робочої групи, що відповідають європейській директиві стосовно об’єктів підвищеної небезпеки, а також не взяли до уваги їх розрахунки щодо визначення рівня небезпеки таких об’єктів.

Присутні на прийомі фахівці Держпраці, висловлюючи своє бачення проблеми, наголосили на тому, що європейська директива є рамковим документом і не виключає застосування норм вітчизняного законодавства у цій сфері, яке розроблялося на науковій основі і враховувало особливості всієї нормативно-правової бази України, а також матеріально-технічний стан виробничих потужностей. Державний орган не може спиратися у своїх пропозиціях до закону на розрахунки асоціації. Свою позицію Держпраці формує виключно на підставі висновків державних науково-дослідних інститутів і розглядає будь-яку проблему з огляду на інтереси суспільства, безпеку життєдіяльності громадян. Представникам асоціації було зауважено, що ними не відпрацьовано механізм відповідальності за порушення правил безпеки, питання страхування ризиків, не взято до уваги низку норм національного законодавства.

У підсумку керівництво Держпраці запропонувало представникам асоціації підготувати матеріал стосовно трактування питань відповідальності і страхування в законодавстві провідних європейських країн, також замовити дослідження у відповідному державному науково-дослідному інституті і продовжити спільні консультації з метою підготовки якісного документа.

Про своє незаконне звільнення розповів Голові Держпраці громадянин Ріпенко О.Ф., колишній125 працівник Національного університету оборони України, який був мобілізований у червні 2015 року. Після звільнення з роботи у вересні 2015 року Ріпенко О.Ф. звернувся зі скаргою до Головного управління Держпраці у Київській області щодо проведення перевірки. За результатами перевірки інспектор встановив порушення статті 119 КЗпП, склав акт і надав керівництву закладу припис. Національний університет оборони України у свою чергу звернувся до суду про оскарження результатів перевірки.

Вислухавши заявника, Голова пообіцяв, що Держпраці підготує роз’яснення з даного питання і як третя особа, залучена до справи, захищатиме свою правову позицію в суді.

Translate »