Голова Держпраці провів онлайн-прийом з громадянами Черкаської області

4На онлайн-прийомі, який відбувся 30 листопада, Голова Держпраці Роман Чернега детально зупинився на питанні проведення позачергової атестації робочих місць за умовами праці у звязку з введенням в дію Постанови Кабінету Міністрів України № 461 з червня 2016 року  Списків № 1 та № 2.  

img_1633                                                                                                          З цим питанням до Голови Держпраці звернулася Любов Зінченко – директор департаменту з охорони праці ПАТ «Азот».

Підприємство є флагманом хімічної промисловості Черкащини.

Це найбільший в Україні завод з виробництва мінеральних добрив, іонообмінних смол, капролактаму та іншої хімічної продукції.

Черкаський «Азот» – це 43 виробничих структурних підрозділи, що розмістилися на площі 500 га. У товаристві працює 4,5 тисяч осіб.

%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%be%d0%b4%d1%8f%d1%82%d1%8c-%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%b6%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%87-%d0%bf%d0%b0%d1%82-%d0%b0%d0%b7%d0%be%d1%82

Оскільки  питання проведення атестації робочих місць час від час у виникає у багатьох представників українських підприємств, Голова Служби роз’яснив  деякі особливості проведення позачергової атестації. Так, Роман Чернега зазначив, що наразі, діє Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 18 листопада 2005          № 383.

viber-imageЦей Порядок застосовується також і при обчисленні стажу роботи із шкідливими умовами праці працівників, професії і посади яких зазначені у постанові Кабінету Міністрів України №461.

Порядком передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах  або  за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня1992.

У разі наявності на підприємстві посад або професій, які з 03 серпня 2016 було виключено із Списків, у зв’язку із введенням в дію постанови Кабінету Міністрів України № 461, Держпраці вважає за можливе внесення змін до попереднього наказу про результати атестації робочих місць за умовами праці без проведення позачергової атестації.

img_1656Також до Голови Держпраці звернулася громадянка Черкащини – підприємець Тетяна Кочерга. Її цікавило, чи зобов’язаний підприємець повідомляти органи державної фіскальної служби про прийняття на роботу працівника, який є сумісником?

Запитавши про вид діяльності, якій здійснює підприємець Тетяна, Роман Чернега зауважив, що трудовий договір це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою.

При прийнятті працівника на роботу до фізичної особи – підприємця за сумісництвом в обов’язковому порядку укладається трудовий договір, який є окремим від основного трудового договору.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органів фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

7Таким чином, при укладанні трудового договору на роботу за сумісництвом в обов’язковому порядку повинно надаватися повідомлення до органів фіскальної служби за місцем реєстрації фізичної особи – підприємця.

Роман Чернега поділився власним досвідом, розказав, що певний час працював за основним місцем роботи та сумісництвом, і оскільки завжди слідував законам, нині може прослідкувати історію своєї  праці, яка має відображення у відповідних базах даних. Невимушене спілкування з Головою Служби та власні приклади, про які Роман Чернега час від час розповідає на онлайн-прийомах , допомагають зорієнтуватися громадянам у питаннях, які турбують та, за необхідністю, скористуватися порадами. Наступний онлайн-прийом відбудеться з громадянами Чернівецької області  (Графік онлайн-прийому громадян) .

Translate »